Mladíci pobodali v Ostravě tři děti, jedno je ve vážném stavu

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Tři děti ve věku devět až patnáct let byly v sobotu večer pobodány v Ostravě-Zábřehu. Jedno dítě je zraněno těžce, dvě mají pravděpodobně středně těžká zranění.

Potvrdil to mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl. Podle dostupných informací pobodali děti dva mladíci, minimálně jednoho z nich se podařilo zadržet. 

Tragédie se stala kolem šesté hodiny večerní. Mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková pouze řekla, že policie prověřuje skutek, při němž byly zraněny tři lidé, útok na děti nožem ale nechtěla potvrdit.

Jedno dítě leží na JIP

"K charakteru zranění se ještě nebudeme vyjadřovat. V současné době policie začíná se všemi úkony, je proto předčasné spekulovat. Ohledáváme místo události, zjišťujeme svědky. Vzhledem k povaze skutku to nebude záležitost hodiny či dvou," uvedla Holčáková. 

Humpl však potvrdil, že záchranná služba ošetřovala tři děti s bodnými zraněními. Podle prvotních informací bylo minimálně jedno dítě zraněno těžce a nyní je na dětské jednotce intenzivní péče v ostravské fakultní nemocnici. Zranění dalších dvou dětí jsou pravděpodobně středně těžká a jsou v péči Městské nemocnice Ostrava.

Tagy: děti zranění policie nůž mladíci

Zdroje: ČTK