Místostarosta Náchoda Šubert je stíhán kvůli předraženým nákupům

- Aktuality autor: red

Policie zahájila trestní stíhání prvního místostarosty Náchoda Tomáše Šuberta (Patrioti města Náchoda) kvůli investici do budovy nového sídla hejtmanství v Hradci Králové. Vyplývá to z pondělního prohlášení vedení náchodské radnice.

Šubert byl do roku 2008 za ODS členem rady Královéhradeckého kraje. Stíhání zřejmě souvisí s údajným předraženým nákupem nábytku do budovy krajského úřadu.

Šubert o svém stíhání v pondělí informoval zástupce náchodské čtyřkoalice a nabídl rezignaci na post místostarosty. Zástupci čtyřkoalice, kterou vedle Patriotů města Náchoda tvoří ve volbách vítězná ČSSD a dále TOP 09 a Sdružení SNK-ED a VV, tento jeho záměr odmítli a vyjádřili mu důvěru.

Kauza už projednávána byla

"Tato kauza je pouze osobní záležitostí ing. Šuberta, vznikla v minulosti, nemá a nikdy neměla žádný vztah k aktivitám náchodské samosprávy," uvedli zástupci čtyřkoalice v prohlášení. Dodali, že v celé této kauze ctí presumpci neviny.

V kauze nábytku policie již letos stíhala pět bývalých krajských radních a někdejší úřednici Královéhradeckého kraje. Okresní státní zastupitelství v Hradci Králové jejich stíhání v květnu zastavilo. Policie pak uvedla, že trestní řízení v této věci bude běžet dál a policie bude případ nadále prověřovat.

Královéhradecký kraj za své sídlo v bývalém areálu hradeckého pivovaru zaplatí během dvacetiletého leasingu téměř 1,9 miliardy korun. Přestavba trvala od dubna 2005 do října 2007. Jde o největší investiční projekt kraje a zřejmě o nejdražší sídlo úředníků v celé zemi.

Tagy: korupce nakup starosta Náchod

Zdroje: ČTK