Místostarosta Mariánských Lázní odstoupil z kandidátky kvůli korupci

- Aktuality autor: Michal Polák

Místostarosta Mariánských Lázní Petr Horký, kterého ve čtvrtek zadrželi kriminalisté, odstoupil z kandidátky ČSSD do komunálních voleb a zároveň pozastavil svoje členství ve straně. 

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: ThinkStock

Horkého policie podle dostupných informací už propustila, důvody jeho zadržení policisté ani státní zástupce zatím nekomentovali. V prohlášení ČSSD se zároveň uvádí, že proti Horkému bylo zahájeno trestní řízení. 

"K 19. září pan doktor Petr Horký, který kandidoval za ČSSD v komunálních volbách v Mariánských Lázních v souvislosti se svým zatčením dne 18. září 2014 a následným zahájením trestního řízení proti jeho osobě, odstupuje z kandidátky ČSSD pro komunální volby... Zároveň z téhož důvodu pozastavuje své členství v ČSSD," uvádí se v prohlášení šéfa krajské ČSSD. Horký nechce celou událost dál nijak komentovat. Důvodem odstoupení z kandidátky i pozastavení členství ve straně je snaha nepoškozovat ČSSD.

Na kandidátce do obecních voleb byl v Mariánských Lázních na čtvrtém místě. Po osmiletém působení v radě Karlovarského kraje byl Horký poslední čtyři roky místostarostou lázeňského města. 

Nejsou to první případ

Kriminalisté ve čtvrtek zadrželi Horkého a majitele soukromé firmy z Plzně. Podle televize Prima jsou podezřelí z toho, že po jiném podnikateli chtěli úplatek za to, že Horký bude na městské radě hlasovat v jeho prospěch. Televize uvedla, že Horký už tak v minulosti hlasoval.

Horký je v současné době stíhán i v jiné kauze. Policie ho na začátku roku obvinila z porušení povinností při správě cizího majetku. V době od začátku února roku 2010 do konce února roku 2011 jako likvidátor podniku podle vyšetřování nehospodárně nakládal s majetkem státního podniku, který byl v likvidaci.

Tagy: Česko korupce kriminalita Mariánské Lázně

Zdroje: ČTK