Místo speciálně pro Zemanovou? Manželka budoucího prezidenta měla práci snů

- Aktuality autor: Danica Klein

Manželka nově zvoleného prezidenta Miloše Zemana Ivana Zemanová v posledních měsících pracovala pro firmu L&C Investment z Ostravy. Píše to dnešní vydání deníku Mladá fronta Dnes (MfD). Zemanová se k informaci odmítla vyjádřit.

Ivana Zemanová

Ivana Zemanová,zdroj: Profimedia.cz

Společnost, kterou vlastní Petr Beneš s dcerou Barbarou, žije z pronajímání několika budov v Ostravě. Beneš na otázku, co pro něj Zemanová dělala, neodpověděl. Podle listu byla kancelář, kde pracovala, tento týden zrušena.

 

"Asi před pěti měsíci nás kontaktovali a pronajali si v našem domě jednu kancelář," uvedl generální sekretář sdružení Česká asociace Sport pro všechny Miroslav Zítko. Předtím dala Zemanová výpověď na Pražském hradě. Za místnost v domě na Ohradském náměstí v pražských Stodůlkách, deset minut chůze od bytu, kde bydlí Zemanová, platila L&C Investment 5500 Kč měsíčně.

Beneš si v Praze založil finanční společnost, která poskytuje nebankovní půjčky. K čemu potřeboval novou pracovnici v ostravské realitní firmě, která výraznou činnost nevyvíjí, není zřejmé. Podle MfD je patrné, že pracovní místo Beneš vytvořil speciálně pro Zemanovou.

Podle ředitele protikorupční organizace Transparency International Davida Ondráčky tato záležitost zapadá do celého neprůhledného financování Zemanovy prezidentské kampaně.

Tagy: první dáma L&C Investment

Zdroje: ČTK