Ministři TOP 09 nešetří a rozdávají nejštědřejší odměny

- Aktuality autor: Michal Polák

Téměř 70 milionů korun rozdělili podle dnešních Lidových novin jen za první pololetí roku ministři Nečasova kabinetu mezi úředníky na odměnách. Nejštědřejší přitom byli ministři za TOP 09. Strana, za níž ve vládě sedí pětice ministrů, obsadila v žebříčku LN podle výše přiznaných bonusů první čtyři místa.

Ministři navíc navzdory úsporám rozdali mezi zaměstnance sumu vyšší než v loňském roce. Nejvíce svým lidem podle LN dopřál ministr financí Miroslav Kalousek, který od ledna do června 2012 nechal na odměnách vyplatit 12,6 milionu korun, zatímco loni to bylo 8,4 milionu. Velkorysý byl s 10,2 milionu Kč i druhý v pořadí, šéf TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Přes 8,3 milionu nechal vyplatit ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek a 7,2 milionu ministr zdravotnictví Leoš Heger.

Část resortů naopak pololetní odměny škrtla. Nic se podle LN nevyplácelo na ministerstvu obrany či životního prostředí. Na ministerstvu dopravy padl jediný bonus 23.000 korun za "odhalování nelegálních praktik v přidělování řidičských průkazů". Dá se však čekat, že o to větší prémie resorty rozdělí na konci roku, podotýká deník.

Tagy: heger schwarzenberg ministři odměny Drábek

Zdroje: ČTK