Ministerstvo zdravotnictví varuje před vlhčenými ubrousky Freshmaker

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Ministerstvo zdravotnictví varuje před používáním vlhčených ubrousků s nápisem Freshmaker, které mohou být nebezpečné pro děti. Obsahují totiž látku IPBC, která je v bezoplachových kosmetických prostředcích pro děti do tří let zakázána. Po použití ubrousků může IPBC zůstat na pokožce dítěte, a dostat se tak do jeho organismu, kde pak negativně ovlivňuje činnost štítné žlázy. ČTK o tom dnes informoval hlavní hygienik Vladimír Valenta. 

Ubrousky Freshmaker

Ubrousky Freshmaker,zdroj: nizuztonejde.cz

Ubrousky, které vyrobila turecká společnost Fulya kozmetik, jsou v sadě po 72 kusech. Prodávají se v balení s uzavíratelným otvorem v podobě průhledné samolepící folie nebo víčkem s obrázkem kojence a ve dvou barevných variantách: s růžovými nebo modrými pruhy a tečkami. 

Obě sady na čelní straně zdobí fotografie matky s kojencem, růžový a modrý motýl a nápisy Freshmaker, Alcohol Free a Baby wet wipes. Z boční strany má výrobek uveden text CREAM Special perfume, Baby wipes, Alcohol Free, ph 5,5, Microbiologically Tested, 72 pcs. Na zadní straně je mimo jiné uvedeno, že ubrousky "neobsahují alkohol, jsou hygienické, čistí, hydratují a vyživují pokožku". 

Distributorem výrobku v Česku se společnost GIGAS CZ z Kostelce nad Černými Lesy − Stříbrné Skalice.

Tagy: varování

Zdroje: ČTK