Ministerstvo obrany prodává majetek, potřebuje další půlmiliardu

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Ministerstvo obrany nabízí k prodeji 34 nemovitostí za celkovou cenu 416 milionů korun. Úřad prodává objekty a pozemky, které již armáda nepotřebuje. Novinkou v nabídce je vojenský posádkový dům ve Vyškově. Případní zájemci mohou od obrany koupit také například skladové objekty, výcvikové středisko, byty nebo bunkry. Obrana inzerát zveřejnila na svém webu

Ministerstvo obrany.

Ministerstvo obrany.,zdroj: army.cz

"Potenciálním zájemcům z řad fyzických osob či firem nabízíme tentokrát 34 různých objektů a pozemků, pro které již nemáme jiné využití. Celkový souhrn jednotlivých vyhlašovaných minimálních kupních cen u nemovitostí v aktuální nabídce dosahuje částky 416 milionů korun," uvedl ředitel odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem Josef Lachman. 

Posádkový dům ve Vyškově obrana nabízí za téměř 100 milionů korun. Sklady v Pardubicích lze oproti tomu pořídit za zhruba devět milionů. Ubytovnu v Brně - Řečkovicích pak obrana prodává za asi 37 milionů korun. Zajímavostí nabídky je areál bývalé střelnice u Českých Budějovic. Zájemci ji mohou koupit za téměř sedm milionů korun. 

Letos už utržilo ministerstvo téměř miliardu

Podle Lachmana obrana prodejem nepotřebného majetku letos vydělala 882 milionů. Do konce roku chce vedení resortu získat ještě zhruba 40 milionů korun. Výtěžky z prodeje obrana vylepšuje svůj rozpočet, který je omezený v důsledku vládních úsporných opatření. Obrana letos získala o více než 300 milionů korun více než loni, dodal Lachman. 

Nepotřebný majetek ministerstvo obrany nejprve nabízí k převodu ostatním organizačním složkám státu. V případě, že o něho neprojeví zájem, je odprodáván formou výběrových řízení nebo veřejných obchodních soutěží ostatním zájemcům.

Tagy: prodej majetek Ministerstvo obrany

Zdroje: ČTK