Mezi sledovanými politiky ODS byl prý i starosta Prahy 11

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Mezi politiky pražské ODS, kteří byli sledováni, byl údajně i starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský. Na policii se zatím neobrátí, nejprve chce jednat s kolegy a domluvit se s nimi na strategii.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

O sledování politiků ve čtvrtek informovala Mladá fronta Dnes. Napsala, že někdo sledoval bývalou starostku Prahy 11 Martu Šorfovou. Zápisy ze sledování údajně pocházejí z bezpečnostní agentury ABL. 

Mlejnský řekl, že složku ze sledování mu ukázali reportéři listu. Zápisy jsou prý na obyčejném papíře, oproti složce Šorfové na nich chybí záhlaví agentury ABL. Ve složce má být jeho fotografie, osobní informace o něm, o jeho rodině, zápisy o majetkových poměrech jeho a jeho ženy. 

Měl jsem hrát skořápky, jsem prý nesolidní

"Uvědomil jsem si, že čtyři roky zpátky na mě také sbírali složku. Já ji mám doma, měla asi 15 stránek, posílali ji i na magistrát na kontrolní výbor. Byly tam kompromitující informace o mé osobě, jako že jsem třeba hrál někde skořápky a jsem nesolidní. A to vím, že to tenkrát sbírali lidi z tehdejší ODS a dnes paradoxně lidi, kteří jsou na kandidátce TOP 09," uvedl Mlejnský. 

Doplnil, že než učiní jakýkoliv další krok, tak se poradí se svými kolegy, předsedou pražské ODS Borisem Šťastným a předsedou strany v Praze 11 Jiřím Janečkem. "Uděláme strategii a budu se k tomu vyjadřovat zítra (v pátek). Zda je třeba jít na policii a dát trestní oznámení, nebo požádat o ochranu, těch kroků může být spousta," dodal Mlejnský. 

Bárta vše popírá

Podle informací médií bylo cílem sledování zdiskreditovat tehdejší starostku Šorfovou. Ta Mladé frontě Dnes řekla, že o sledování nevěděla. Domnívá se ale, že zakázku zadal ABL některý z jejích kolegů. 

V roce 2006 se v ODS na Praze 11 vedla pře o to, kdo bude kandidovat na starostu. Zájem měla Šorfová i Mlejnský. Oblastní sněm na místo lídra zvolil Mlejnského, který jakékoliv spojení se sledováním Šorfové odmítl. 

Podle deníku měla bývalou starostku sledovat bezpečnostní agentura ABL, která donedávna patřila ministru dopravy Vítu Bártovi (VV). Ministr popřel, že by v minulosti přijal takovou zakázku. Oznámil také, že jeho bratr a nynější majitel ABL Matěj Bárta podá kvůli článku žalobu na ochranu dobrého jména právnické osoby.

Tagy: ODS abl sledování

Zdroje: ČTK