Metylalkohol už má 19 obětí. Další žena je ve vážném stavu

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZUJEME. Nemocnice Třinec Podlesí přijala dnes další ženu otrávenou metylalkoholem. Je v kritickém stavu, leží na ARO. Podle mluvčí nemocnice je pacientka z Českého Těšína. 

Nemocnice Třinec.

Nemocnice Třinec.,zdroj: Mediafax

V další nemocnici Třinec Sosna mají podle neoficiálních informací jednoho nebo dva nové pacienty s podezřením na otravu metylalkoholem. Primář tamějšího oddělení ARO dnes pouze řekl, že "probíhají vyšetření". Ráno tedy bude jasné, jak dopadla, a zda i v tomto případě jde o otravu jedovatým alkoholem. ČTK ale už před půlnocí mluvčí Městské nemocnice Ostrava Jiří Maléř řekl, že se do této nemocnice veze norský lék, který může otrávené metanolem zachránit. 

V Moravskoslezské kraji už na otravu metylalkoholem zemřelo jedenáct lidí, což je nejvíce z celé republiky. Podle oficiálních údajů v Česku zemřelo kvůli jedovatému alkoholu 19 lidí. Desítky postižených jsou v nemocnicích, někteří oslepli. 

Ministerstvo zdravotnictví dnes s okamžitou platností zcela zakázalo prodej a nalévání tvrdého alkoholu nad 20 procent na celém území republiky. Důvodem prohibice je podle ministra Leoše Hegera rozšíření otrav metylalkoholem i do dalších krajů včetně Prahy. 

Tagy: smrt otrava prohibice metylalkohol

Zdroje: ČTK