Meteorologové varují před nebezpečným náledím

- Aktuality autor: red

Meteorologové varují před ledovkou, před náledím na celém území Česka a před silným větrem na Moravě. Výstraha platí do Štědrého dne.

Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Dnes a ve středu očekávají meteorologové srážky, a to většinou dešťové. Při dešti se bude na podchlazené zemi místy tvořit ledovka, a to častěji v Čechách. Výstraha ohledně ledovky platí do středečního poledne a týká se Prahy, Středočeského, Karlovarského, Plzeňského, Jihočeského, Pardubického, Královéhradeckého, Libereckého, Ústeckého, Jihomoravského, Olomouckého kraje a Vysočiny.


V noci ze středy na čtvrtek se pak bude na celém území ČR tvořit náledí.
Morava a Slezsko se musí podle meteorologů připravit na zesílený vítr, v nižších polohách budou mít nárazy větru rychlost 55 až 90 kilometrů za hodinu. Na hřebenech Jeseníků a Beskyd bude vítr v noci na středu a ve středu dopoledne dosahovat v nárazech 90 až 125 kilometrů za hodinu. Výstraha platí pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský i Pardubický region. Ve středu odpoledne pak vítr zesílí i v Čechách.

Meteorologové doporučují chodcům, aby se venku pohybovali velmi opatrně. Na řidiče apelují, aby omezili jízdy autem, aby jezdili opatrně a sledovali dopravní zpravodajství. Turisty varují, aby se na horách při silném větru nevydávali na výlety.

Zdroje: ČTK