Meteorologové varují před náledím na východě Čech a na Moravě

- Aktuality autor: Michal Polák

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před náledím, které se od dnešního večera do pondělního rána může objevit na východě Čech, na Moravě a ve Slezsku. Během noci bude zároveň na celém území jasno až polojasno a slabý vítr. K ránu se tak mohou místy tvořit mrznoucí mlhy a námraza, upozornili meteorologové. 

Náledí

Náledí,zdroj: Mediafax

Výstraha se vztahuje na kraje Olomoucký, Moravskoslezský a některé okresy krajů Pardubického, Jihomoravského, Zlínského a Vysočiny, a to od dnešních 20:00 do pondělí 9:00. Podle ČHMÚ v těchto regionech místy leží od středních poloh souvislá sněhová pokrývka. Na severovýchodě území se vyskytuje i v nižších polohách. 

Na změně počasí se podle meteorologů projeví tlaková výše, která bude ve studeném vzduchu postupovat přes střední Evropu. "V neděli večer a v noci na pondělí se bude místy tvořit náledí z tajícího sněhu nebo zmrazky, zejména ve středních a vyšších polohách na silnicích nižších tříd," uvádí výstraha. Doporučují proto zejména řidičům a chodcům věnovat zvýšenou pozornost, neboť vozovky a chodníky budou místy kluzké.

Tagy: počasí ČHMÚ

Zdroje: ČTK