Meteorologové varují: Na Moravu a Slezsko se ženou silné bouřky a kroupy

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Od dnešního odpoledne a v sobotu hrozí na Moravě a ve Slezsku silné bouřky s přívalovými srážkami, nárazovým větrem a kroupami. Výstrahu pro moravské kraje dnes vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V Čechách bouřky řádily od čtvrtečního podvečera do dnešního rána, voda a polámané stromy na řadě míst zastavily silniční a železniční dopravu. 

Bouřky v Praze

Bouřky v Praze,zdroj: Isifa.com

Varování meteorologů platí pro Zlínský a Moravskoslezský kraj od dnešních 17:00, v Jihomoravském a Olomouckém kraji od 22:00. Silné bouřky v obou případech hrozí do sobotních 17:00. Spadnout při nich během šesti hodin může až 30 milimetrů srážek, nárazy větru mohou ojediněle dosáhnout rychlosti až 70 kilometrů v hodině. 

"Nad střední Evropou se bude udržovat frontální rozhraní, oddělující chladnější vzduch na severozápadě od velmi teplého na jihovýchodě," uvedl ČHMÚ. Varoval, že přívalový déšť může ojediněle zatopit sklepy, kvůli větru doporučil zajistit okna a dveře a schovat zahradní nábytek. Při bouřích lidem hrozí zranění ulomenými větvemi a zásah bleskem.

Tagy: bouřky teplotní rekordy

Zdroje: ČTK