Metanol zabíjí dál. Muž ze Slovácka je 28. obětí v zemi

- Aktuality autor: Danica Klein

V obci Boršice u Blatnice na Slovácku byl minulý čtvrtek nalezen mrtvý šedesátiletý muž. Pitva prokázala, že se otrávil metylalkoholem, řekla dnes krajská policejní mluvčí Jana Macalíková. Je to již 28. oběť jedovatého alkoholu v zemi. Zemřelého nalezl náhodný kolemjdoucí. Při domovní prohlídce pak policie našla lahev s tvrdým alkoholem. Odkud pochází, zatím není známo. 

Metanol.

Metanol.,zdroj: Archiv

"Tento případ potvrzuje, že je stále nadevše aktuální varování, aby lidé nepili alkohol, který není opatřen kolkem a o jehož původu nemají dost informací," poznamenala Macalíková. 

Muž je čtvrtou obětí otravy metanolem ve Zlínském kraji. Již dříve po ní v kraji zemřely tři ženy. Dalších 15 lidí bylo v regionu s otravou hospitalizováno. V nemocnicích stále jsou dva lidé. V celé České republice zemřelo na otravu metylalkoholem 28 osob. Případy se rozšířily do devíti krajů. Desítky lidí byly hospitalizovány, někteří budou mít doživotní následky, zejména poškozený zrak. 

Metanolová aféra vypukla před měsícem. Policie v kauze již obvinila dva muže, které považuje za jejího původce, z obecného ohrožení. Podle kriminalistů úmyslně v Opavě namíchali jedovatou směs a přes distributora alkoholu ze Zlínska ji uvedli do oběhu. Obviněným hrozí 12 až 20 let vězení, případně i výjimečný trest. Policie kromě hlavních aktérů obvinila i menší distributory a prodejce, dohromady tak trestnímu stíhání čelí několik desítek lidí.

Tagy: smrt Slovácko metanol metylalkohol

Zdroje: ČTK