Městečko Newtown se po masakru topí v slzách

- Aktuality autor: Danica Klein

VIDEO. Americké město Newtown se po páteční tragedii, při které mladík zastřelil 20 dětí a sedm dospělých, dnes probudilo do mrazivého slunečného rána. U kostelů po městě jsou plakáty, které zvou na vigilie pro oběti masakru. Nedaleko místa, kde k němu došlo, někdo vystavil vlajku tvořenou jmény obětí masakru. 

Zádušní mše

Zádušní mše,zdroj: news.com

Osamělý střelec, za kterého je označován dvacetiletý Adam Lanza, z dosud nejasných důvodů zabil doma svou matku a poté šel do místní základní školy, kde matka pracovala a kde zastřelil 20 školáků, ředitelku školy a dalších šest dospělých. Nakonec podle všeho spáchal sebevraždu. 

Ke školnímu hřišti školy, kde se masakr udál, se dnes dopoledne místního času sjely desítky přenosových vozů a stovky novinářů, kteří čekají na slíbenou tiskovou konferenci, kde se dozví od policie nejnovější informace k této šokující události. Úřady by kromě jiného měly oficiálně zveřejnit jména všech obětí. 


Ke hřišti přišla i školní knihovnice, okolo které se ihned shlukli novináři. Vyprávěla o tom, jak se během masakru ukrývala v jedné z učeben s 18 dětmi. Všechny tyto děti přežily, ale podle jejího svědectví to byl pro ně velmi stresující zážitek. Děti jsou podle ní zvyklé na nácviky nouzových situací, ale tohle byl nesrovnatelně horší zážitek. 

Adam Lanza údajně byl během studií na střední škole výborný student, ale spolužáci o něm říkali, že je "odtažitý". Podle některých expertů mohl trpět poruchou osobnosti. Vyrůstal přitom v bohaté čtvrti s dobře udržovanými domy a sousedy pracujícími na významných postech.

Tagy: USA masakr základní škola Connecticut

Zdroje: ČTK