Měšťáci na lovu. Policie chytila do sítě klokana

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Přesto že jsme v článku psali, že se k policii hlásí davy mamánků, musíme uznat, že občas je pomoc příslušníků městské policie za potřebí. Strážníci pražské městské policie dnes lovili klokana, který pobíhal po pražských Benicích. Ve spolupráci s odchytovou službou se hlídce podařilo vačnatce zahnat na oplocený pozemek, kde ho chytili do sítě.

Hlášení o klokanovi dostali strážníci ráno. "Na místo byla ihned vyslána autohlídka, která zvíře skutečně nalezla v ulici U císařské cesty," uvedla městská policie. Mrštného vačnatce se strážníkům nedařilo polapit, na pomoc si proto povolali pracovníky odchytové služby.

"Těm se ve spolupráci se strážníky po chvilce podařilo zvíře zahnat na oplocený pozemek a tam ho polapit do sítě," napsalo tiskové oddělení městské policie. Klokan byl poté převezen do Útulku Městské policie Praha v Dolních Měcholupech, kde si ho následně vyzvedl jeho majitel.

K odchytu zvěře se strážníci dostávají poměrně často. Zajistit musí především psy, chytají ale také hady, srnky nebo zajíce. Loni v červenci přes půl Prahy pronásledovali divoké prase.

Tagy: Praha klokan městská policie

Zdroje: ČTK