Merkelová, Hollande, Porošenko a Putin se dohodli na schůzce v Minsku

- Aktuality autor: roj

Kvůli řešení krize na Ukrajině by se ve středu v Minsku měli osobně sejít německá kancléřka Angela Merkelová a prezidenti Francie Francie François Hollande, Ukrajiny Petro Porošenko a Ruska Vladimir Putin. Podle Putina se ale jednání uskuteční jen v případě, že se do té doby podaří sladit postoje.

Zatím se setkali sejít německá kancléřka Angela Merkelová a prezidenti Francie Francie François Hollande a Ruska Vladimir Putin. Ve středu se k nim má přidat i ukrajinský prezident Petro Porošenko

Zatím se setkali sejít německá kancléřka Angela Merkelová a prezidenti Francie Francie François Hollande a Ruska Vladimir Putin. Ve středu se k nim má přidat i ukrajinský prezident Petro Porošenko,zdroj: Profimedia.cz

Dohoda o osobním setkání vzešla z dnešní telefonické konference všech čtyř státníku. Podle mluvčího německé vlády Steffena Seiberta se shodli, že budou "dál pracovat na opatřeních v souvislosti s úsilím dospět ke komplexnímu urovnání konfliktu na východě Ukrajiny".

Středeční summit by se měl uskutečnit takzvaném v normandském formátu, tedy tak jako při loňských oslavách výročí vylodění v Normandii, kdy Hollande s Merkelovou zprostředkovali setkání Porošenka s Putinem.

Putin však podle agentury TASS uvedl, že středeční setkání není ještě stoprocentně jisté. Podle něj k němu dojde, "jestliže se do té doby podaří dohodnout řadu stanovisek, které jsme v poslední době intenzivně posuzovali".

Tagy: Francie Rusko Německo Ukrajina východní Ukrajina summit v Minsku boje na východě Ukrajiny

Zdroje: ČTK