Mechanik zlikvidoval srbskému prezidentovi auto

- Aktuality autor: Alina Holušová

Srbský prezident Tomislav Nikolič přišel o obrněný mercedes za milion eur, který mu darovala královská rodina z Abú Zabí. Vůz zničil mechanik, který s ním po výměně pneumatik vyrazil na zkušební jízdu. Bělehradskými ulicemi se řítil jako blesk a naboural do autobusu. Perličkou je, že neměl řidičák. 

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: Profimedia.cz

Bezprostředně po nehodě srbské ministerstvo vnitro označilo za viníka nehody mechanika, který řídil s propadlým řidičským průkazem, pak se ale policisté rozmysleli a nyní za srážku chtějí stíhat řidiče autobusu, který si při odbočování doprava trochu najel do vedlejšího levého pruhu. 

"Odbočoval jsem doprava, když do mě vletěl a zničil při tom celou přední půlku vozu," řekl muž, podle kterého se černý mercedes zjevil během pár okamžiků doslova odnikud.

Vozidlo přitom ochranka srbské hlavy státu používala teprve od loňského roku, kdy arabský šejk daroval zemi dokonce tři obrněné Mercedesy 500GL v úpravě Brabus, dodatečně pancéřované ve specializované firmě.

Čtvrteční nehoda, kterou se odpovědní činitelé snaží zlehčovat, není prvním lapsem ochranky srbského prezidenta z poslední doby. Nikolić se už podle srbských médií nechal slyšet, že uvažuje o zrušení policejní ochrany.

Tagy: nehoda Mercedes vůz auto Srbsko prezident mechanik

Zdroje: ČTK