Maraton v metropoli podstatně omezí dopravu, řidiči by měli být ve střehu

- Aktuality autor: Jan Janula

Dopravu v centru metropole dnes omezí mezinárodní maraton, kterého se každý rok účastní tisíce sportovců. Uzavírky pro osobní dopravu budou po celé trase závodu, kvůli tradiční sportovní akci se změní i jízdní řády některých tramvají a autobusů

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

S komplikacemi musí Pražané i turisté počítat v době od 08:00 do 16:00. Dopravní podnik doporučuje využívat při cestách v centru metro. Pro osobní dopravu bude zcela uzavřena například Pařížská ulice, Mánesův most, Těšnovský tunel, nábřeží Ludvíka Svobody, Dvořákovo nábřeží nebo Strakonická.

Omezení i  uzavírky

Většina ostatních ulic ale bude otevírána poté, co jimi proběhne poslední závodník. Na omezení se musejí připravit i cestující tramvajemi a autobusy.

Změny se dotknou třeba tramvajových linek číslo 1, 3, 5, 7 až 10, 12, 14, 16 až 18, 20 až 22, 24 a linky číslo 25. Trasy tramvají jsou často rozděleny do dvou částí nebo jsou zkráceny.

Některé spoje budou odkláněny po jiných trasách nebo nahrazeny autobusy. Autobusová linka číslo 133 je zkrácena do trasy Depo Hostivař - Nemocnice Na Františku, autobus číslo 176 bude odkloněn Na Knížecí.

Veškerá omezení naleznou cestující a řidiči na internetových stránkách www.dpp.cz, www.pim.cz nebo www.praguemarathon.com.

Zdroje: ČTK