Máme první medaili! Kajakář Hradilek vyjel fantastickou jízdou stříbro

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. První medaili pro českou výpravu na olympijských hrách v Londýně získal vodní slalomář Vavřinec Hradilek, který skončil druhý v závodě kajakářů. Pětadvacetiletý reprezentant nestačil v životním závodě pouze na Itala Daniele Molmentiho.

Hradilek se ve finále představil jako třetí, neboť v semifinále obsadil osmé místo. Svou druhou dnešní jízdu ale zvládl mnohem lépe, vyvaroval se penalizace za dotek branky a po dojezdu se usadil v čele průběžného pořadí s náskokem více než sedmi sekund na Etienne Dailleho z Francie. Jeho čas byl rychlejší než výkon vítěze semifinále Slovince Petera Kauzera.

Soupeři poté Hradilka atakovali, v polovině tratě byli rychlejší Němec Hannes Aigner i Samuel Hernanz ze Španělska, ale do cíle svůj malý náskok nedokázali udržet. Hradilka překonal až Molmenti. Trojnásobný evropský šampion a mistr světa z roku 2010 byl o 1,35 sekundy rychlejší a nadělil si olympijské zlato k dnešním 28. narozeninám.

Nikdo další se před českého reprezentanta nedostal, tlak neunesli Polák Mateusz Polaczyk ani současná jednička světového žebříčku Kauzer, jenž startoval jako poslední. Hradilek se po titulu vicemistra světa z roku 2010 mohl radovat z další stříbrné medaile, kterou získal přesně dvacet let po triumfu kanoisty Lukáše Pollerta na olympiádě v Barceloně.

Tagy: Česko stříbro medaile

Zdroje: ČTK