Maloobchodní skupině Ahold, do níž patří Albert, stoupl zisk o 4 procenta

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Nizozemské maloobchodní skupině Ahold ve druhém čtvrtletí stoupl provozní zisk o čtyři procenta, a překonal tak odhady analytiků. Vyplývá to z výsledků, které dnes oznámila firma. Společnosti pomohlo interní snižování nákladů a lepší smlouvy s dodavateli. 

Supermarket Albert

Supermarket Albert,zdroj: wikipedia

Provozní zisk EBIT bez jednorázových položek ve druhém čtvrtletí dosáhl 338 milionů eur (8,7 miliardy Kč). Analytici v průzkumu agentury Reuters předpokládali částku 320 milionů eur. Celkové tržby Aholdu činily ve čtvrtletí 7,8 miliardy eur (200,8 miliardy Kč), což je po přepočítání na stálé směnné kurzy zvýšení o tři procenta. 

Čistý příjem ale klesl o více než 17 procent na 206 milionů eur. Výkonný ředitel skupiny Dick Boer v prohlášení na webu skupiny uvedl, že k jeho snížení přispěl letošní prodej akcií skandinávské skupiny ICA za 20 miliard švédských korun. 

Společnost očekává, že zákazníci se budou v současné ekonomické situaci dál zaměřovat na levnější produkty, a z hlediska prognózy celkových letošních hospodářských výsledků tak zůstává opatrná. 

Zdroje: ČTK