Malého chlapce srazil muž s třemi promile alkoholu

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Šestiletého chlapce ve Frýdku-Místku v pondělí večer srazil automobil. Dítě utrpělo vážná poranění břicha a pánve. Nehodu řeší policie. Řidič byl silně opilý. Podle dechové zkoušky měl v krvi víc než tři promile alkoholu. Dnes o tom informoval mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk.

"Nehodu dál vyšetřujeme. Při dechové zkoušce se na přístroji objevila hodnota 3,08 promile alkoholu," řekl mluvčí policie.

Chlapec byl při příjezdu sanitky při vědomí. Zasahující lékařka nařídila jeho převoz do nemocnice ve Frýdku-Místku. Tam se ale potvrdilo podezření na vážné poranění pánve. "Proto jsme ještě během večera zajišťovali leteckou přepravu malého pacienta do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Nehoda se stala kolem 19:00 na okraji města. Řidič dodávky couval. "Chlapce si nevšiml. Srazil jej a kolem přejel," řekl Starzyk. Dodal, že muž skončil na záchytce. Obviněn byl z řízení pod vlivem návykové látky. Obvinění ale pravděpodobně bude ještě rozšířeno o ublížení na zdraví z nedbalosti. "Předpokládáme, že doba léčení chlapce se protáhne až na tři měsíce," řekl mluvčí policie. Ve vězení by pak řidič mohl strávit až tři roky.

Tagy: zranění policie frýdek-místek srážka opilost

Zdroje: ČTK