Lupič přepadl poštu v Tlumačově, obsluhu připoutal k mříži

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Neznámý lupič přepadl ve čtvrtek odpoledne krátce po otevírací době poštu v Tlumačově na Zlínsku. Pracovnici hrozil pistolí, žena mu vydala několik desítek tisíc korun. Poté ji pachatel připoutal k železné mříži nedaleko trezoru. Policie po lupiči pátrá a žádá o pomoc také veřejnost, informoval zlínský policejní mluvčí Petr Jaroš.

ilustrační foto

ilustrační foto,zdroj: ThinkStock

Pracovnice chtěla po 17:00 pobočku pošty zamknout, když se u dveří potkala s neznámým mužem. Pod pohrůžkou použití zbraně ji donutil vydat peníze. Žena při přepadení nebyla zraněna. Policie žádá o pomoc svědky, kteří případně po 17:00 viděli neznámého muže odcházet z pošty nebo se pohybovat poblíž.

"Všechny údaje týkající se například směru pohybu pachatele či toho, jestli v blízkosti pošty neměl zaparkovaný vůz, jsou pro nás velmi cenné. Zároveň uveřejňujeme identikit možného pachatele a jeho popis. Jakékoliv informace k výše uvedenému činu či k osobě pachatele je možné sdělit na lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně," uvedl Jaroš.

Policie hledá asi 170 centimetrů vysokého muže, pevnější postavy a ve věku mezi třiceti a čtyřiceti lety s hrubým výrazem ve tváři a několikadenním strništěm. Na očích měl sluneční brýle a na hlavě tmavou kšiltovku. Vlasy měl tmavé a krátce střižené. I přes teplé počasí měl oblečeno více vrstev tmavého oblečení, tmavé kalhoty a s sebou měl i tmavě zelený sportovní batoh.

Pachateli loupeže hrozí v případě uznání viny až deset let vězení.

Tagy: loupež Česká pošta

Zdroje: ČTK