Los Angeles zasáhla vlna žhářských útoků

- Aktuality autor: Jan Pastor

Los Angeles zasáhla vlna žhářských útoků. Hasiči museli v noci na dnešek a časně ráno likvidovat požáry na 19 místech. Podle serveru Los Angeles Times nikdo nepřišel o život, přinejmenším jeden z hasičů byl ale při požárech zraněn. Škody zatím nebyly vyčísleny.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

První oheň byl ohlášen krátce po půlnoci a další hlášení následovala v rychlém sledu. Požáry si byly podobné - bylo podpáleno auto, často v podzemních garážích. V několika případech od hořícího vozu vzplanul i dům, poničeno bylo například i někdejší obydlí zpěváka skupiny Doors Jima Morrisona.

"Jsou to velmi závažné požáry. Je tady velké riziko, že při nich někdo přijde o život, protože vždy byly založeny v blízkosti budov, v nichž spali lidé," řekl velitel losangeleských hasičů Jaime Moore.

Policie po původcích požárů pátrá

Policie po původcích požárů pátrá. Zatím nedokáže říct, zda všechny ohně založil jediný člověk, nebo to bylo dílo větší skupiny.

Policisté také zjišťují, zda požáry v noci na dnešek nesouvisejí se čtvrtečním zadržením dvaadvacetiletého muže, který je podezřelý ze tří žhářských útoků spáchaných dříve tento týden. Při těchto požárech byla způsobena škoda za 100.000 dolarů (1,9 milionu korun).

Tagy: požáry žháři

Zdroje: ČTK