Lídři stran potvrdí dohodu týkajíí se ekologie

- Aktuality autor: red

Lídři ODS, TOP 09 a Věcí veřejných dnes mají na programu další kolo jednání o budoucí koaliční dohodě. Na stůl by měli dostat první uzavřenou kapitolu, kterou jim předal vyjednávací tým zabývající se ekologií a zemědělstvím. Trvající rozpory naopak budou muset řešit u zdravotnictví a důchodů. Znovu se dnes sejde i tým vyjednávačů, kteří mají na starosti zdravotnictví.

Věci veřejné se stále nevzdávají plánu na seškrtání deseti miliard z rozpočtu ministerstva obrany a jejich přesunu do školství. Ve středu se zástupci VV sešli s experty ministerstva obrany. Prostor pro škrty vidí například v propouštění civilních zaměstnanců.

Lídři rodící se koalice se tento týden shodli na zavedení školného, které by studenti spláceli z půjček po dokončení studia a dosažení průměrného platu. Shoda panuje například i v tom, že by se měl hazard zdanit 20 procenty. Expertní skupiny ODS, TOP 09 a VV se shodly také na vracení DPH odvedeného z neproplacených faktur.

Jednotlivé programové skupiny, kterých je sedm, by měly předložit výsledky práce do konce června. Vznikající koalice chce mít dohodu na zhruba 80stránkovém dokumentu nejpozději do 7. července. V pátek půjde o dosavadních výsledcích jednání informovat na Hrad prezidenta Václava Klause lídr ODS Petr Nečas, pověřený jednáním o vládě.

Tagy: Vláda ekologie lídři

Zdroje: ČTK