Lidé ze sídliště Skalka mají obnoveny po havárii horkovodu dodávky tepla

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Dodávky tepla na pražském sídlišti Skalka byly po odstranění poruchy horkovodu obnoveny v noci na dnešek kolem půl druhé. ČTK to sdělil mluvčí Pražské teplárenské Radek Ježdík. Zásobování na Vinohradech, ve Vršovicích a Strašnicích bylo obnoveno už v pondělí odpoledne. Celkem dvě havárie horkovodu, které se objevily v noci na pondělí, přerušily dodávky tepla asi pro 40 000 Pražanů. 

Odstraňování závady na sídlišti Skalka

Odstraňování závady na sídlišti Skalka,zdroj: Isifa.com

Za vznikem havárií mohly podle Ježdíka stát nedávné teplotní výkyvy, ale přesné příčiny budou teprve určeny. Zásobování na sídlištích Skalka a Solidarita narušila porucha ve Strašnicích. Druhou havárii Pražská teplárenská opravila u křižovatky ulic Ruská a Litevská, ta omezila dodávky na Vinohradech a ve Vršovicích. 

Ve Vršovicích bylo v pondělí kvůli poruchám od tepla odpojeno také šest základních škol a 13 mateřských škol a jedna budova jeslí. Školy kvůli výpadkům dodávek zavřeny nebyly, v jeslích radnice umístila přímotopy. Bez tepla a teplé vody byla také radnice desáté městské části, pro veřejnost se kvůli tomu zavřela dříve než obvykle. 

Školy a úřady na území Prahy 2 problémy s teplem neměly, mají své vlastní kotle. Podobně Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, která spustila záložní vytápění plynem. 

Česko v těchto dnech zažívá zatím nejstudenější dny letošní zimy, teploty hlavně o víkendu klesly hluboko pod bod mrazu a i přes den se nyní drží kolem nuly. 

Tagy: Praha sídliště havárie horkovodu

Zdroje: ČTK