Levní herci: Zašlé hvězdy, které jsou ochotné hrát za pár dolarů?

MAGAZÍN - Magazín autor: red

Čekali byste, že notoricky známé filmové hvězdy budou mít astronomické honoráře, ale kdepak. Dokonce i celebrity, jejichž jména zná celý svět, jsou ochotny pracovat za pár drobných. Ne však nutně proto, že by potřebovaly peníze. 

John Travolta býval kdysi v kurzu, ale to už je hodně dávno

John Travolta býval kdysi v kurzu, ale to už je hodně dávno,zdroj: Profimedia.cz

Může to být proto, že dotyčného projekt naprosto nadchl, režisér je jeho kamarád - anebo jednoduše potřebuje znovu nastartovat stagnující kariéru. Zpravodajský server news.com.au připravil přehled některých z těch, kdo byli ochotní hrát doslova za hubičku:

JONAH HILL

Zatímco Leonardo DiCaprio za svou roli ve filmu Vlk z Wall Street dostal 25 milionů dolarů (podle nynějšího kurzu téměř 600 milionů korun), Jonah Hill si na účet připsal jenom 60.000 dolarů. "Dali mi nejnižší možnou sumu, to byla jejich jediná nabídka," řekl Hill v roce 2014 Howardu Sternovi. Ale ani na sekundu nezaváhal a smlouvu podepsal.

"Tohle pro mě nebylo o penězích, to ani náhodou," dodal. "Prodal bych vlastní dům a dal bych jim všechny své peníze, jen abych mohl pracovat s režisérem Martinem Scorsesem. Dal bych za to všechno na světě. A kdykoli bych to bez váhání udělal znovu." Hill za svou roli v tomto snímku získal nominaci na Oscara.

HARRISON FORD

Harrison Ford byl relativně neznámý, když souhlasil s tím, že bude nahazovat repliky hercům na konkursu na roli princezny Leiy a Luka Skywalkera v prvním filmu ze série Star Wars. "Já myslel, že tam jenom vypomáhám," řekl Ford v loňském pořadu Good Morning America. Ale na režiséra George Lucase udělalo jeho nahrávání takový dojem, že Fordovi nabídl roli Hana Sola, ovšem za minimální honorář.

"Zeptal jsem se: 'Za kolik?' A oni na to: 'Za 1000 dolarů týdně.' A já odpověděl: 'Ne.' Ale udělal jsem to, točil jsem za 1000 dolarů týdně." Jak všichni vědí, tohle rozhodnutí se Fordovi vyplatilo a za to, že se do této kultovní role vrátil v loňském snímku Star Wars: Síla se probouzí, už dostal zhruba 33,5 milionu dolarů.

GEORGE CLOONEY

Stříbrovlasý elegán v roce 2005 nejen režíroval historické drama Dobrou noc a hodně štěstí, ale jako spoluautor se podílel i na scénáři a ve filmu hrál. Film vydělal celosvětově 54 milionů dolarů, ale Clooney dostal vyplaceno jen 120 000 dolarů.

JOHN TRAVOLTA

Kariéra Johna Travolty byla v podstatě mrtvá v době, kdy se Quentin Tarantino snažil najít vhodné herce do svého filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí, který měl premiéru v roce 1994. Když Michael Madsen oznámil, že nemůže hrát roli Vincenta Vegy, Tarantino nabídl Travoltovi šanci na oživení jeho kariéry. Přesně to se mu tímto snímkem splnilo, i když bankovnímu kontu tím příliš nepomohl.

"Myslím, že Travolta pracoval sedm týdnů a vydělal 140.000 dolarů," řekl listu Vanity Fair producent Lawrence Bender. Za svou roli nicméně získal nominaci na Oscara a film měl celkem sedm nominací.

BILL MURRAY

Legendární herec souhlasil, že bude hrát ve filmu režiséra Wese Andersona z roku 1994 Jak jsem balil učitelku, za pouhých 9000 dolarů. Ale to není všechno. Výkonní představitelé studia Disney údajně Wesu Andersonovi řekli, že se musí vzdát scény vyžadující vrtulník, protože by byla moc drahá. Když se o tom dozvěděl Murray, dal režisérovi šek na 25.000 dolarů, aby pokryl nájem za vrtulník. Tato scéna byla nakonec stejně vystřižena - a Anderson si neproplacený šek schoval na památku.

Tagy: zahraničí zajímavosti a kuriozity celebrity a slavní

Zdroje: ČTK,news.com.au