Letiště Václava Havla ruší kvůli sněžení některé lety

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Kvůli sněžení byly zatím zrušeny čtyři lety, které měly přistát na pražském Letiště Václava Havla a to z Vídně, Basileje a dva spoje z Mnichova. Důvodem je situace na tamních letištích. Další tři spoje mířící do Prahy byly přesměrovány na jiná evropská letiště, jde o linky z Lisabonu, Toulouse a Říma. Pražské letiště funguje bez problémů, řekla mluvčí pražského letiště Eva Krejčí. Ve Vídni je situace horší. 

Letiště Václava Havla

Letiště Václava Havla,zdroj: Mediafax

Technice na pražském letišti se daří sníh z přistávací dráhy odklízet. "Vznikají pouze drobná zpoždění," dodala Krejčí. Podle ní je v provozu 15 zametačů, čtyři frézy a tři stroje k chemickému ošetření dráhy. Ty musí zbavit sněhu plochu 400.000 metrů čtverečních. Přes noc a ráno napadlo na pražském letišti 21 centimetrů sněhu, další sníh pak přibyl odpoledne. 

Se zpožděními a zrušenými lety se kvůli hustému sněžení potýká letiště ve Vídni, které využívá řada Čechů. Zrušeno dnes bylo podle webových stránek letiště 17 spojů. Odpoledne a večer nepřiletí například linky z Londýna, Istanbulu nebo Frankfurtu. 

Husté sněžení dnes v Česku zkomplikovalo dopravu a stále přibývá dopravních nehod. Policie uzavřela pro nákladní vozy hraniční přechod s Rakouskem Mikulov-Drassenhofen. Na Šternbersku silničáři vyhlásili kvůli sněžení kalamitní stav. Intenzivní chumelení zeslábne až v neděli. Celkem má dnes podle meteorologů napadnout až 15 centimetrů bílé pokrývky, v noci dalších deset centimetrů.

Tagy: letiště Václava Havla rušení letů

Zdroje: ČTK