Lesní chlapec, který žil pět let v lese, by mohl být ze Švýcarska

- Aktuality autor: Jan Pastor

Německá policie stále pátrá po identitě 17letého "lesního chlapce" Raye, který se počátkem září přihlásil na berlínské radnici. Anglicky mluvící hoch tvrdí, že žil pět let v lesích a že nic neví o své minulosti. Nově se ale přihlásil švýcarský pár, podle kterého by Ray mohl být jejich vnukem, uvedl dnes server 20min.ch.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Ray, který si pamatuje jen křestní jména rodičů, tvrdí, že po smrti otce Raye se vydal na sever a došel do Berlína. V lesích, možná i v Krušných horách v České republice, prý žili po smrti matky Doreen, která zahynula při autonehodě. Pro policii je to mimořádně záhadný případ, protože chlapec si nevzpomíná na podrobnosti nehody, není schopen určit, kde otce pohřbil, a nevybavuje si ani detaily z cesty do Berlína.

Na úřady se nyní obrátila jistá švýcarská rodina, jejíž syn před 18 lety zmizel. K testu DNA, který by příbuzenské vztahy potvrdil, ale musí dát souhlas ještě berlínská sociální pracovnice, která je chlapcovou poručnicí.

Rayův stan a oblečení nevykazují známky dlouholetého používání

Policisté považují takzvanou švýcarskou stopu za jednu z možných. "Hlásí se rodiče z celého světa, kteří doufají, že Ray by mohl být jejich zmizelé dítě," prohlásila policejní mluvčí Miriam Tauchmannová.

V uplynulých dnech se nadále objevovaly pochybnosti k Rayovým výpovědím. Skeptická je i berlínská policie, která chlapcův příběh z počátku považovala za důvěryhodný. Podle médií se totiž zjistilo, že Rayův stan a oblečení nevykazují známky dlouholetého používání. Policii připadá podivné také Rayovo přání, aby se pátrání po jeho minulosti ukončilo, protože chce začít nový život.

V dětském domově, kde strávil prvních jedenáct dní, si podle listu Dialy Mail nepočínal jako hrubý zálesák, ale jako milý a plachý mladík. Zde se díval na televizi a hrál bowling. Také měl prý dobré stolovací návyky, byl přátelský a pravidelně se sprchoval.

Tagy: Švýcarsko

Zdroje: ČTK