Lékař obviněný ze zneužití dítěte u soudu zkolaboval

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Bývalý primář zubního oddělení benešovské nemocnice Pavel Seidl ve středu zkolaboval u hlavního líčení a skončil v nemocnici. Soud se začal zabývat případem, v němž žaloba Seidla viní z pohlavního zneužití dítěte.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Lékaři, který je bratrem hejtmanova náměstka pro zdravotnictví Zdeňka Seidla (ČSSD), hrozí až desetileté vězení. Šestapadesátiletý bývalý primář dostal záchvat a začal se dusit. Přijela pro něj záchranná služba. 

Prý osahával jedenáctiletou dívku a sedmiletá dvojčata

Žalobkyně lékaře viní z toho, že osahával jedenáctiletou pacientku a dvě sedmiletá dvojčata, dívku a chlapce. Případ se stal loni v únoru. Podle dřívějšího vyjádření hejtmana Davida Ratha (ČSSD) na případ nemocnici upozornila matka jedenáctileté pacientky.

Podezřelý muž se prý k jejímu dítěti choval nad rámec běžného postupu lékaře. Jeho údajné fyzické aktivity vypadaly velmi závažně, a to jako pokus o znásilnění nebo pohlavní zneužití. 

Lékař se soudí o místo

Mluvčí benešovské policie Diana Škvorová dříve uvedla, že byla podána obžaloba pro "zvlášť závažný zločin pohlavního zneužití ve dvou případech". Více podrobností nesdělila. Rath se loni po zveřejnění informací o případu obrátil na krajského policejního ředitele s žádostí, aby kriminalisté kauzu co nejrychleji prošetřili. Následně byl podezřelý lékař obviněn z pohlavního zneužití nezletilé. 

Počátkem prosince policejní komisař vyšetřování ukončil a spis postoupil okresnímu státnímu zastupitelství s návrhem na obžalobu. To nedávno podalo obžalobu k benešovskému okresnímu soudu. Obviněný byl zpočátku na nucené dovolené a později byl propuštěn. Rozhodnutí vedení nemocnice ale napadl u soudu a nyní se vede spor o to, jestli byla jeho výpověď právoplatná.

Tagy: soud lékař zneužití primar

Zdroje: ČTK