Legendární Harley-Davidson bude propouštět. Klesly mu zisky

- Aktuality autor: art

Americký výrobce legendárních motocyklů Harley-Davidson bude propouštět, klesly mu totiž zisky. Uspořené peníze chce investovat do marketingu a na vývoj nových produktů. Kolik lidí propustí, se zatím neví. 

Harley-Davidson prodává hůř než předpokládal

Harley-Davidson prodává hůř než předpokládal,zdroj: ThinkStock

Harley-Davidson ve třetím čtvrtletí vytvořil čistý zisk 140 milionů dolarů (3,3 miliardy Kč), což představuje meziroční pokles o 6,5 procenta. Výsledky tak zaostaly za očekáváním analytiků. Firma navíc zhoršila odhad celoročních dodávek. Cena akcií podniku se po těchto zprávách propadla o více než 15 procent.

Celosvětový maloobchodní prodej motocyklů Harley-Davidson ve třetím čtvrtletí klesl o více než procento na zhruba 72 200 strojů. Ve Spojených státech se odbyt propadl o 2,5 procenta, v Evropě naopak o více než dvě procenta vzrostl.

Firma nyní předpokládá, že v celém letošním roce dodá prodejcům a distributorům po celém světě 265 tisíc až 270 tisíc motocyklů. Ve srovnání s loňským rokem by tak odbyt mohl klesnout až o dvě procenta. Dosavadní prognóza přitom počítala na letošní rok s odbytem 276 tisíc až 281 tisíc motocyklů.

Společnost rovněž oznámila, že ve čtvrtém čtvrtletí počítá s jednorázovými náklady 30 až 35 milionů dolarů na restrukturalizační opatření.

Součástí těchto opatření bude podle firmy rovněž zrušení blíže neurčeného počtu pracovních míst. Úspory plynoucí ze snížení počtu zaměstnanců mají pomoci financovat zvýšené výdaje na marketing a vývoj nových produktů.

Tagy: zahraničí Harley-Davidson automobilový průmysl světová ekonomika společnosti a firmy

Zdroje: ČTK