Legendární cigarety Start a Petra končí, zůstanou jen Sparty

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Tabáková firma Philip Morris přestane vyrábět cigarety Petra a Start, z tradičních českých značek zůstanou v nezměněné podobě jen cigarety Sparta. Uvedl to dnes server iHNed.cz. Petry podle něj nahradí značka L&M, startky Chesterfield. Důvodem je to, že prodeje cigaret v České republice se snižují, poptávka přitom padá nejvíc právě u českých značek. 

"Zájem o petry ve středním cenovém segmentu dlouhodobě klesal. U startek tomu bylo obdobně," cituje server ředitele komunikace a člena představenstva Martina Hlaváčka.

Petry se přestanou vyrábět po téměř 30 letech a startky dokonce po půl století. Pro milovníky peter sice letos vyvinul Philip Morris typ Petra Klasik, to je ale zcela nový typ cigaret, který má více odpovídat preferencím zákazníků, zároveň ale může být cenově dostupnější, uvádí web. Petry bez přívlastku splynou podle něj na pultech trafik se značkou L&M během prosince. Cigarety Start skončí úplně. Krátké startky se budou ještě chvíli prodávat pod názvem Start by Chesterfield, nakonec pak už jenom jako Chesterfield. Tabáková směs i konstrukce cigarety mají ovšem zůstat stejné jako u dnešních startek, dodal iHNed.cz.

Tagy: cigarety start petra sparta

Zdroje: ČTK