Led i na hlavních tazích. Silničáři radí zvýšenou opatrnost

- Aktuality autor: Danica Klein

V Libereckém kraji mrzne, silničáři radí opatrnost. I na hlavních tazích může být led. Náledí se místy tvoří i Ústeckém kraji.

Náledí na silnici

Náledí na silnici,zdroj: Profimedia.cz

Liberecký kraj

V Libereckém kraji mrzne, silničáři radí opatrnost. I na hlavních tazích může být led. Teploty v kraji se pohybují od dvou do 14 stupňů pod bodem mrazu, nejchladněji je v Jizerských horách a Krkonoších. Na Jizerce klesly podle informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMU) v noci teploměry pod 15 stupňů pod nulou.

Hlavní tahy jsou většinou holé a vymrzlé, místy mohou být vlhké. Na silnicích nižších tříd, hlavně v horských oblastech leží zledovatělá vrstva ujetého sněhu a motoristé by měli být opatrní.

V Libereckém kraji je většinou jasno nebo skoro jasno a fouká jen slabý vítr. V průběhu dne by měly podle meteorologů teploty vystoupat až k šesti stupňům nad nulou.

Ústecký kraj

Silnice v Ústeckém kraji jsou většinou sjízdné bez omezení, místy se ale tvoří náledí. Vyplývá to z informací silničářů. Teploty v kraji se dnes v 06:00 pohybovaly mezi minus dvěma stupni a nulou.

Komunikace v kraji jsou většinou holé a suché. Silničáři ale varují, že na mostech se může místy tvořit ledovka nebo náledí. Například na mostě na hlavním tahu z Ústí nad Labem do Děčína se stala v 06:20 nehoda tří osobních aut, jejíž příčinou bylo právě náledí. Komunikace je s omezením průjezdná, odklízení a vyšetřování nehody potrvá zhruba do 08:30.

Podle meteorologů bude dnes převážně polojasno, místy zataženo nízkou oblačností a ojediněle se objeví mrholení. Teploty se mají pohybovat od jednoho do čtyř stupňů. Na horách má být dva až pět stupňů.

Středočeský kraj

Silnice ve středních Čechách jsou dnes ráno sjízdné se zvýšenou opatrností. Řidiči by měli být obezřetní i na hlavních tazích, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Ke zvýšené opatrnosti cestáři nabádají motoristy zejména na rychlostních silnicích R4, R6, R7 a R10 nebo na teplické dálnici D8. Kromě kluzké vozovky může jízdu místy komplikovat i mlha.

Teploty ve středních Čechách se pohybují od minus šesti do minus jednoho stupně Celsia, na většině území je jasno a bezvětří.

Tagy: počasí meteorologové náledí

Zdroje: ČTK