Lavina zasypala v Rakousku tři lidi. V Rakousku jednu ženu

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Nejméně tři lidé dnes zahynuli v Itálii pod lavinou, která zasypala skupinu běžkařů. Po další osobě záchranáři podle tiskových agentur ještě pátrají. Neštěstí se stalo v horách Jižního Tyrolska ve výšce kolem 3000 metrů nad mořem. Lavina dnes připravila o život také jednu ženu v Rakousku. 

Internetový server Südtirol Online napsal, že informace o totožnosti obětí v Jižním Tyrolsku zatím nebyly sděleny. Údajně se jedná o dva Italy a jednoho Němce. První zprávy uváděly, že šlo o tři německé občany. 

Skupinu tvořil větší počet běžkařů a je možné, že lavinu spustili sami. Pro tři zasypané přišla záchrana pozdě, ale tři další se podařilo jiným běžkařům a záchranářům ze závalu vyprostit včas. Po jednom člověku, který u sebe neměl signalizační zařízení pro případ zavalení lavinou, záchranáři stále pátrají. 

Místo, kde k neštěstí došlo, využívají podle agentury APA hojně nejen běžkaři, ale také sjezdaři. V uplynulých dnech tam napadl čerstvý sníh. 

Agentura DPA poznamenala, že v této oblasti je lavinové nebezpečí velmi vysoké. Minulý týden v úterý usmrtila lavina v Jižním Tyrolsku dva lidi. 

Laviny dnes ohrožovaly lyžaře také v rakouském Salcbursku. Ve Sportgasteinu přišla podle agentury APA o život 52letá žena z Horních Rakous. Na dalších místech utržené masy sněhu srazily několik lidí, ale všichni vyvázli bez úhony nebo jen s menším zraněním.

Tagy: úmrtí Rakousko lavina

Zdroje: ČTK