Kvůli sněhové bouři zemřelo v USA šest lidí

- Aktuality autor: Jan Pastor

Přinejmenším šest lidí zahynulo při sněhové bouři, která v pondělí a dnes zasáhla střední část Spojených států. Počasí také narušilo dopravu, kvůli těžkému sněhu a poryvům větru byly uzavřeny státní silnice a dálnice v pěti amerických státech. Meteorologové upozorňují, že sněhové bouře hrozí v postižené oblasti až do pátku.

Na východě Nového Mexika, kde jsou podobné sněhové bouře výjimečné, zahynuli čtyři lidé, když se jejich auto kvůli počasí srazilo s protijedoucím kamionem, uvedla agentura AP. Další oběti jsou hlášeny z Colorada, kde na namrzlé silnici havaroval vůz vězeňské správy. Při nehodě zemřeli dva lidé, dalších devět utrpělo zranění.

Sněhová bouře zasáhla pás území od Nového Mexika po Kansas. V Kansasu napadlo 25 centimetrů sněhu, na jihovýchodě Colorada dokonce 40. Na dálnicích se místy tvořily námrazy a svědci hovoří o desítkách dopravních nehod.

Na mnoha místech, bylo ještě 24 hodin předtím 16°C

Nulová viditelnost kvůli padajícímu sněhu podle úřadů panovala v úsecích státní silnice číslo 40 spojující východ USA se západem. Její část od města Albuquerque v Novém Mexiku po hranici se státem Texas úřady uzavřely.

Meteorologové varují, že do pátku mohou postiženou oblast zasáhnout další sněhové bouře. O víkendu se ale začne oteplovat a do konce roku teploty znovu vystoupají až na 10 stupňů Celsia.

Letošní podzim byl v USA podle AP relativně mírný a s malým množstvím srážek. Výjimkou byla sněhová bouře v říjnu, která si na východním pobřeží USA vyžádala 29 životů.

Na mnoha místech, která v pondělí překvapil sníh, bylo ještě 24 hodin předtím 16 stupňů Celsia.

Tagy: USA

Zdroje: ČTK