Kvůli opravě výhybky na Kačerově nejede metro na Jižní Město

- Aktuality autor: Michal Polák

Na trase metra C je od dnešního rána zastaven provoz mezi stanicemi Budějovická a Háje. Důvodem výluky je výměna dvou výhybek ve stanici Kačerov. Metro nepojede až do neděle 7. července. 

Pražské metro (ilustrační foto)

Pražské metro (ilustrační foto),zdroj: DPP

Zaměstnanci dopravního podniku (DPP) stihnou vyměnit dvě výhybky najednou, a to díky přímému napojení na depo Kačerov, odkud jezdí pracovní technika na speciálních vozech. 

Provoz metra bude zachován mezi stanicemi Letňany až Budějovická s tím, že v úseku Pražského povstání - Budějovická budou vlaky jezdit jen po jedné koleji. Mezi stanicemi Budějovická a Háje, potažmo zastávkou Jižní Město, pojede náhradní autobus XC. Dva až tři autobusy pojedou podle intervalu metra, tedy ve dne každých osm až devět minut, večer po 10 minutách. 

Informace se cestující dozvědí z infotabulí u metra nebo na telefonní lince 296 19 18 17, a to vždy od 7:00 do 21:00. 

Změny se týkají i autobusů

Změny čekají v souvislosti s výlukou metra také autobusové linky. Autobusy 106, 113, 189 a 215 pojedou ve směru Nemocnice Krč přes zastávky Kačerov, Pod Dálnicí, Vyskočilova a Brumlovka do zastávky Budějovická, kde budou ukončeny. Linky číslo 139, 150 a 196 mezi Nemocnicí Krč a Jemnickou pojedou přes Kačerov, Lísek, Budějovickou, Brumlovku a Vyskočilovu (pouze směr Nemocnice Krč). Od 21.00 bude linka 150 ukončena v zastávce Budějovická. Linka číslo 333 bude ve směru od Nemocnice Krč vedena přes zastávku Kačerov do zastávky Budějovická, kde bude ukončena. V opačném směru pojede přes zastávky Brumlovka, Vyskočilova, Pod Dálnicí a Kačerov. 

Loni o Velikonocích vyměnil DPP výhybky na první koleji u stanice I. P. Pavlova. Koncem září loňského roku byla třídenní výluka linky A, kdy se měnily výhybky ve stanicích Náměstí Míru a Dejvická.

Tagy: Praha výluka pražské metro

Zdroje: ČTK