Kubišová nemusí platit Vondráčkové milionové odškodné

- Aktuality autor: red

Zpěvačka Marta Kubišová nemusí platit odškodné 1,3 milionu korun za zrušené turné Golden Kids. Rozhodl o tom ve středu Městský soud v Praze. Rozsudek zatím není pravomocný.

Odškodné požadoval producent Martin Michal se svou manželkou, zpěvačkou Helenou Vondráčkovou.

"Dnes jsem spokojena, ale bojím se, že to bude nekonečný příběh," řekla po vyhlášení rozsudku Kubišová. Právní zástupkyně Vondráčkové a Michala totiž v závěrečné řeči naznačila, že se odvolá, a věc tak bude ještě řešit vrchní soud.

Kubišová od počátku svou odpovědnost odmítala s tím, že smlouvu na koncertování nepodepsala a nic hradit nehodlá. Stejně tak ji nepodepsal ani třetí člen skupiny Václav Neckář. Michal s Vondráčkovou však trvali na tom, že smlouvu všichni uzavřeli ústně.

Soud však jejich žalobu zamítl s tím, že se jim uzavření smlouvy nepodařilo prokázat. Samosoudce David Hovorka od začátku prezentoval právní názor soudu, že ústní smlouva platná nebyla.

"Nebyl sjednán celý její obsah, žalobcem byla měněna a změny nebyly akceptovány druhou stranou," řekl Hovorka. Turné Golden Kids se mělo uskutečnit loni ke 40. výročí tria, zpěváci se ale nakonec nedohodli na podmínkách. Podle Kubišové byla příprava turné chaotická. Michal se nakonec rozhodl turné nahradit samostatnými koncerty Vondráčkové s hosty.

Tagy: turné soud vondráčková

Zdroje: ČTK