KSČM vyzývá občany, aby podpořili protivládní demonstraci

- Aktuality autor: Danica Klein

Výkonný výbor KSČM vyzval pracující, studenty i důchodce, aby 21. května podpořili odborovou demonstraci proti reformám současné vládní koalice.

"Dejme společně vládě jasně najevo, že nesouhlasíme s její politikou, která ožebračuje občany a vrhá naši zemi o desítky let nazpět," uvádí se ve stanovisku výkonného výboru, který dnes jednal v pražské centrále KSČM.

Snižování...

Koalice podle komunistů sotva se vzpamatovala z vládní krize, "bere útokem" poslední nepatrné zbytky ekonomických a sociálních jistot, které občanům ještě zůstaly. Silou a bez diskuse vláda protlačuje Poslaneckou sněmovnou i sociální zmetky, které jí vrátil Ústavní soud.

Vláda podle stanoviska KSČM snižuje výši porodného, rodičovských dávek, podpory v nezaměstnanosti a prosadila prodlužování věku pro odchod do důchodu bez omezení. Pracující proto budou zřejmě umírat před důchodem, a stát i soukromé fondy tak ušetří nemalé finanční prostředky.

Arogantnce vlády

"KSČM vyzývá občany ČR, aby k tomuto autoritářskému a arogantnímu chování současné vlády nezůstali lhostejní. Ta nás všechny vede na pokraj ekonomické a sociální katastrofy. Jedná jen v zájmu větších zisků úzké skupiny ovládající domácí, ale především zahraniční kapitál, do jehož kapes jde drtivá většina hodnot vyprodukovaných občany naší země," burcují komunisté.

Odbory svolaly na sobotu 21. května do Prahy na Václavské náměstí demonstraci na protest proti vládním reformám. Akci se chystají podpořit opoziční ČSSD a KSČM a další aktivistická hnutí a společenské organizace.

Tagy: demonstrace KSČM

Zdroje: ČTK