Krkonoše zaplnili lyžaři, parkoviště ve střediscích plná

- Aktuality autor: red

Desítky tisíc lyžařů v těchto dnech zaplnily střediska východních Krkonoš a Orlických hor.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Parkoviště v hlavních střediscích Krkonoš jsou zcela plná, například do Pece pod Sněžkou se řidiči již nedostanou. Všechny lyžařské areály jsou v provozu a nabízejí výborné podmínky. Na sjezdovkách leží 40 až 130 centimetrů sněhu. Hotely mají už jen poslední volné pokoje, většinou ve vyšší cenové úrovni.

Lyžaři jedoucí do největšího krkonošského střediska Špindlerův Mlýn museli dnes svá auta kvůli plným parkovištím odstavovat na okraji příjezdové cesty od Vrchlabí. Plná parkoviště hlásí policie i z Janských Lázní. "Řidiče směrujeme na odstavná parkoviště ve Svobodě nad Úpou. Do Janských Lázní se dostanou skibusy," řekl mluvčí trutnovské policie Udo Ertner. Částečné zlepšení situace se podle něj dá čekat až odpoledne, kdy ze středisek odjedou jednodenní lyžaři.

25 kilometrů sjezdových tratí

Ve Špindlerově Mlýně je v provozu všech pět lanovek a 11 lyžařských vleků. Lyžaři mají k dispozici 25 kilometrů sjezdových tratí a 80 kilometrů upravených běžeckých tras. "Na čtyřsedačkových lanovkách se tvoří fronty do deseti minut. Ostatní lanovky a vleky jsou bez front," řekl ředitel špindlerovského Skiareálu Jiří Beran.

Kdo by ještě chtěl ve Špindlerově Mlýně strávit konec roku, bude muset sáhnout hlouběji do peněženky. "Ubytování se ještě dá sehnat, ale zbývají spíše dražší pokoje. Ceny začínají zhruba na 1500 korunách na osobu a noc se snídaní," řekla  Alena Fridrichová ze špindlerovského infocentra Michlův Mlýn.

až 130 centimetrů sněhu

V hlavních střediscích Orlických hor v Deštném a Říčkách je na sjezdovkách od 70 do 130 centimetrů sněhu. "Všechny sjezdovky jsou otevřené a upravené. V noci jsme opět stříkali technický sníh na černou sjezdovku. Příjezdové komunikace jsou posypané a sjízdné," uvedli vlekaři z Říček.

Na hřebenech Krkonoš leží asi 80 centimetrů sněhu. Lyžaři by se měli vyhnout lavinovým lokalitám. Platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Na hřebeni Orlických hor leží asi jeden metr sněhu.

Tagy: hory sníh Krkonoše lyžaři

Zdroje: ČTK