Krkonoše: Horská služba zachraňovala skupinu německých turistů

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Horská služba v Krkonoších v pátek odpoledne zachraňovala na hřebenech skupinu německých turistů a zraněnou ženu. Všichni turisté jsou relativně v pořádku, někteří mají lehké omrzliny.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Informoval o tom Pavel Jirsa z krkonošské horské služby. 

Záchranáři vyráželi ke zraněné německé turistce, která měla ležet mezi Luční boudou a chatou Výrovka. "Když jsme tam dorazili, zraněná tam nikde nebyla, ale za to jsme po krátkém hledání našli skupinu jejích přátel, kteří mezi oběma chatami zabloudili. Podle jejich slov zraněná žena s druhem bloudili dál a údajně mířili do velmi obtížného terénu nad Modrým dolem," popsal záchrannou akci Jirsa. 

Zranění kolene nebylo vážné

Horská služba převezla turisty na Luční boudu a pokračovala v pátrání po zraněné ženě. "Nakonec se podařilo spojit se s mužem, který údajnou nehodu nahlásil, a po krátkém pátrání byli hledaní nalezeni pod Modrým sedlem. Zranění kolene se neukázalo jako vážné a všichni skončili na Luční boudě v pořádku, jen s drobnými omrzlinami," uvedl Jirsa. 

Horská služba upozorňuje, že především na hřebenech Krkonoš by turisté v žádném případě neměli opouštět cesty s tyčovým značením. Pokud se vydají do terénu, ohrozí podle záchranářů sami sebe i ty, kteří je přijdou zachránit. 

Na hřebenech Krkonoš bylo ráno mezi sedmi a deseti stupni pod nulou, zataženo a mlhavo, viditelnost dosahovala necelých 200 metrů a sněžilo. Na hřebenech leží 35-40 centimetrů sněhu, na některých turistických cestách se vytvořily závěje. V lavinových katastrech platí první, tedy nejnižší stupeň lavinového nebezpečí.

Tagy: záchrana Krkonoše

Zdroje: ČTK