Kriminalisté zatkli muže podezřelého z vraždy vlivného podnikatele Housky

- Aktuality autor: Michal Polák

Kriminalisté zadrželi muže, kterého obvinili z vraždy podnikatele a vlivného politika ČSSD Romana Housky. Dnes to řekla mluvčí ústecké krajské policie Šárka Poláčková, která tak potvrdila informaci serveru Deník.cz. Policie státnímu zástupci navrhne, aby podal v tomto případě návrh na vazbu. 

Roman Houska

Roman Houska,zdroj: Profimedia.cz

Mluvčí uvedla, že policie podezřelého zadržela ve středu. Bližší informace nyní nemůže policie podle Poláčkové s ohledem na vyšetřování poskytnout. "Další informace k případu poskytneme v pátek dopoledne na tiskové konferenci," doplnila Poláčková. 

Housku zastřelil pachatel loni 18. listopadu u vily v Chomutově, kde žil s bývalou hejtmankou a současnou náměstkyní hejtmana Janou Vaňhovou (ČSSD). "Jsem ráda, že policejní vyšetřování přineslo výsledky, a věřím, že pachatel tohoto trestného činu bude usvědčen a odsouzen," uvedla pro tisk Vaňhová. 

Houska byl kontroverzní politik

"Určitě je dobře, že policie koná a že má její vyšetřování výsledky, pokud tedy je možno toto pokládat za už nějaký reálný výsledek policejního vyšetřování," komentoval dnes případ svého spolustraníka premiér Bohuslav Sobotka. Dál se k věci nechtěl příliš vyjadřovat. "Nemám žádné informace ani z policie, ani z Ústeckého kraje," uvedl během návštěvy Berlína. Zdůraznil, že je důležitá nezávislost a nestrannost vyšetřování. 

Mrtvého Housku našel podnikatel, spoluvlastník stavební společnosti RRR s.r.o. Vlastimil Rindoš, který s ním měl domluvenou schůzku. Houska byl v Ústeckém kraji vnímán jako kontroverzní člověk, čelil i podezření z úplatkářství. 

Ještě před měsícem neměli kriminalisté nic, co by je k pachateli, který zastřelil podnikatele čtyřmi ranami, dovedlo. Na místě činu se našel paralyzér. Policie se o pomoc obrátila i na veřejnost. V blízkosti místa, kde pachatel Housku zavraždil, je lesopark, kam chodí lidé sportovat a venčit psy. 

Policie zatím pracovala s několika verzemi. Prověřovala přidělené i nepřidělené evropské dotace, veřejné zakázky. Jednou z vyšetřovacích verzí jsou provize, které Houska mohl požadovat za zprostředkované dotace, další je možnost, že podnikatel peníze půjčoval. 

Tagy: ČSSD podnikatel Ústecký kraj smrt člověka

Zdroje: ČTK