Krátce po Obamově odletu zaútočil v Kábulu sebevražedný atentátník

- Aktuality autor: Michal Polák

Krátce po odletu amerického prezidenta Baracka Obamy z Afghánistánu, otřáslo dnes hlavním městem Kábulem několik explozí, po kterých následovala střelba. K útoku na východě města se přihlásili povstalci z hnutí Taliban.

Podle policie sebevražedný atentátník zaútočil autem s výbušninami na areál, kde jsou ubytováni cizinci. Mluvčí Talibanu řekl agentuře Reuters, že jeden z povstalců odpálil nálož, zatímco další pronikli na základnu a způsobili údajně "nepříteli" oběti.

Zatím není jasné, kolik bylo obětí i výbuchů. Agentura AFP informuje o dvou explozích na východě města, agentura AP dokonce o třech a následné střelbě.

Čtěte dále: Obama si dnes zaletěl na první neohlášenou návštěvu

Pár hodin před tím Obama odletěl ze základny Bagrám asi 50 kilometrů od Kábulu. Americký prezident přiletěl v úterý večer na neočekávanou návštěvu Afghánistánu rok po usmrcení šéfa Al-Káidy Usámy bin Ládina. Strávil v zemi v noci na dnešek asi šest hodin. S afghánským prezidentem Hamídem Karzáím podepsal dohodu o strategickém partnerství, podle které by v zemi měl zůstat omezený počet amerických vojáků po stažení současného mnohatisícového kontingentu v roce 2014.

Tagy: Afghánistán obama Kábul exploze

Zdroje: ČTK