Koruna zpevnila vůči euru, k dolaru si polepšila o dvacetník

- Aktuality autor: red

Koruna dnes posílila, ztráty umazávala hlavně k dolaru. Vůči euru končila obchodování proti pondělku silnější o pět haléřů na 24,35 Kč/EUR. Proti dolaru si polepšila o 21 haléřů na 16,80 Kč/USD.

Vyplývá to z údajů serveru Patria Online. Zpevňovaly také další středoevropské měny, kopírovaly posilování eura k dolaru. 

Koruna podle ekonomů ze společnosti Next Finance k euru posiluje stejně, jako dnes euro zpevňuje k dolaru. "Koruna dnes posílila až na 24,33 Kč/EUR. Blíží se tak opět k hranici 24,00 Kč/EUR. Prozatím ale nečekáme, že by během prázdnin koruna posílila pod 24,00 Kč/EUR," uvedla ředitelka společnosti Markéta Šichtařová. 

Dolar je ovlivněn americkým dluhem

Euro dnes posílilo až na 1,452 USD/EUR a podle analytika Patria Finance Tomáše Vlka se stále pohybuje v těsném dosahu 1,4500 USD/EUR. "Dohoda o americkém dluhovém limitu tu stále není a celá situace začala doléhat na dolar. Vedle rizika nesplacení závazků (bankrotu) trhy spekulují i o možnosti, že limit nakonec zvýšen bude, ale rating USA se stejně neudrží na nejvyšší příčce," uvedl. 

Odpolední data ze Spojených států podle Vlka dopadla celkově dobře díky růstu spotřebitelské důvěry. "Čísla z realitního trhu ale za odhady zaostala. Po zveřejnění dat si polepšilo euro, poptávka po riziku se ale příliš nezlepšila a akciové trhy se z červeného nedostaly," dodal.

Tagy: Koruna Euro Dolar Kurz posílení měna

Zdroje: ČTK