Koruna zpevnila k dolaru pod 20 Kč/USD

- Aktuality autor: Michal Polák

Česká měna dnes dopoledne zpevnila vůči americkému dolaru pod psychologickou úroveň 20 korun za dolar. Reagovala na výrazné posílení euru k dolaru. Kolem 10:00 proti čtvrtku zpevnila o sedm haléřů na 19,97 Kč/USD. Vůči euru stagnovala, ztratila haléř na 25,78 Kč/EUR, vyplývá z údajů serveru Patria Online. 

Podle analytika Patria Finance Tomáše Vlka byly změny kurzu koruny k euru malé stejně jako u ostatních měn v regionu. "Maďarský forint nereagoval na lehce horší data z průmyslu a po čtvrteční volatilitě způsobené centrální bankou se už zklidnil. Z Polska žádné zprávy nejsou," dodal. 

Jiří Cihlář z Next Finance uvedl, že nálada na trzích byla po ránu mírně pesimistická. Koruna tentokrát nebude dostávat příliš podnětů z eurozóny, kde budou nová data znamenat spíš zklamání. 

Euro k dolaru dopoledne výrazně zpevnilo, kolem 10:00 byl kurz na 1,2912 USD/EUR, když ve čtvrtek odpoledne se euro obchodovalo na 1,2745 USD/EUR. Podle Vlka byla impulzem horší data o žádostech o dávky v nezaměstnanosti v USA. "Ta se přidala k jiným negativním indikacím, které jsme o americkém trhu práce dostali během týdne," dodal Vlk.

Tagy: Koruna Euro Dolar Kurz

Zdroje: ČTK