Koruna obhájila svou pozici vůči dolaru a euru. Dorovnala ztráty a polepšila si

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Česká měna dnes částečně korigovala ztráty z předešlých dvou dnů. K euru proti čtvrtečnímu závěru posílila o desetihaléř na 24,63 Kč/EUR. Vůči dolaru si polepšila o 17 haléřů na 18,57 Kč/USD, vyplývá z údajů serveru Patria Online.

"Oslabování středoevropských měn, kterého jsme byli ve druhé polovině týdne svědky, ztrácelo v pátek na síle," uvedl Jan Vejmělek z investičního bankovnictví Komerční banky. Připomněl, že se kurz koruny v první polovině týdne dostal pod 24,50 Kč/EUR, ve druhé půlce týdne ale česká měna oslabila.

Ve středu se česká měna dostala až na 24,412 Kč/EUR, což byla nejsilnější úroveň od loňského září. "V ten samý den však koruna začala ztrácet. Objevily se zprávy, že Škoda Auto vyplatí mateřskému koncernu Volkswagen podíl na zisku ve výši 7,1 miliardy korun. To trhům připomnělo, že nastává sezona dividend, tedy přesunu v tuzemsku vydělaných zisků směrem k zahraničním vlastníkům, což doprovází tlaky na oslabení koruny," konstatovali analytici investičního bankovnictví KB.

Dnes nebyla ve středoevropském regionu zveřejněna žádná makroekonomická data. Příští týden zasedá bankovní rada České národní banky. "V souladu s očekáváním trhu předpokládáme, že úrokové sazby ponechá beze změny na úrovni 0,75 procenta," dodali analytici KB.

Tagy: Euro Dolar měna ztráta

Zdroje: ČTK