Koruna je nejslabší od listopadu 2011. Přiblížila se k hranici 26 Kč/EUR

- Aktuality autor: Michal Polák

Koruna dál oslabuje k oběma hlavním světovým měnám, k euru se blíží k psychologické hranici 26 Kč/EUR, a je tak nejslabší od listopadu 2011. Kolem 10:00 se obchodovala proti pondělku o šest haléřů slabší na 25,99 Kč/EUR, loni v září byla přitom lehce pod 24,50 Kč/EUR. K dolaru dopoledne koruna ztrácela desetník a stála 20 Kč/USD, vyplývá z údajů serveru Patria Online. 

Podle analytika společnosti Akcenta Miroslava Nováka zůstává koruna i dnes ráno pod prodejním tlakem. "Z technického pohledu se koruna již několik měsíců nachází ve zřetelném depreciačním trendu a její oslabení nad výše uvedených 26 Kč/EUR je velmi aktuální," uvedl. Na druhou stranu ale v tomto týdnu nejsou zveřejněna žádná důležitá data z domácí ekonomiky, a koruna tak může postrádat impulsy, dodal Novák. 

Oslabení koruny nad hranici 26 Kč/EUR by bylo podle něj opodstatněné. "Více jak rok trvající recese české ekonomiky, nulové úrokové sazby a zřetelná snaha České národní banky dostat korunu na slabší úrovně jsou pádnými argumenty pro celkově slabší kurz české měny," míní Novák. 

Velmi podobně se vyvíjí také ostatní měny v regionu, doplnil Tomáš Vlk z Patria Finance. Žádné místní zprávy tu zatím nejsou, dnes však zasedá maďarská centrální banka, což je pro forint zdrojem rizik, dodal. V Polsku jsou na programu údaje o nezaměstnanosti a maloobchodních tržbách. 

Euro kolem 10:00 kleslo vůči dolaru na 1,2994 USD/EUR.

Tagy: Koruna Euro Dolar Kurz

Zdroje: ČTK