Kontroverzní ´extrémista´ Bátora bude Dobešovým poradcem

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Ministr školství Dobeš (VV) jmenoval Ladislava Bátoru svým ekonomickým poradcem. Bátora je někdejším kandidátem extremistické Národní strany. Média o jeho angažmá na ministerstvu školství spekulují víc než měsíc.

Bátory se po kritice jeho názorů, znějící v médiích, zastal prezident Václav Klaus. Bátora má Dobešovi pomoct s optimalizací ekonomického fungování úřadu.

Bátora je někdejším kandidátem nacionalistické Národní strany a předsedou konzervativní iniciativy D.O.S.T. Proti jeho působení na ministerstvu se už vyslovili někteří politici a neziskové organizace. Prezident označil kauzu za "diktaturu politické korektnosti". Prohlásil, že přibývá signálů o tom, že dnešní společnost není demokratická. 

Bátoru Dobešovi doporučil Hájek

Bátora má na ministerstvu za úkol audit nemovitostí úřadu, je jedním z tuctu poradců ministra. Ministr jej vybral na doporučení prezidentova poradce Petra Hájka.

Bátora byl v roce 2006 lídrem kandidátky krajně pravicové Národní strany na Vysočině. I když kandidoval jako nestraník, podle kritiků musel postoje a myšlenky strany uznávat. Partaj, která už neexistuje, se stavěla proti cizincům a Romům. 

Dobeš zároveň jmenoval prvním náměstkem Jakuba Hodináře (ODS), který dříve působil na ministerstvu dopravy.

Tagy: kritika dobes poradce Bátora

Zdroje: ČTK