Kongresové centrum Praha převezme hotelový řetězec Holiday Inn

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Kongresové centrum Praha (KCP) převezme hotel Holiday Inn od společnosti Targa Management. Firmě vyplatí 2,9 milionu eur (skoro 80 milionů korun). Targa měla hotel v pronájmu od roku 2001, smlouva bude ukončena k 28. únoru. Rozhodlo o tom představenstvo KCP, uvedlo dnes v tiskové zprávě kongresové centrum.

Kongresové centrum Praha

Kongresové centrum Praha,zdroj: 1ok.cz

"Představenstvo společnosti Kongresové centrum Praha schválilo ukončení účinnosti mezinárodní smlouvy o správě uzavřené dne 11. dubna 2001, na základě které společnost Targa Management provozovala Hotel Holiday Inn Prague Congress Centre," uvedlo KCP.

KCP tak chce spravovat hotel o 17 let dříve, než je uvedeno v původní smlouvě. Hotel chce KCP převzít v rámci změn vlastnické struktury a fungování, které mají v plánu jako spolumajitelé KCP udělat Praha a stát. KCP navíc podle smlouvy musí i v případě ztrát firmě proplácet některé poplatky.

Do hotelu chce vedení KCP investovat 40 až 50 milionů korun. "Vybavení hotelu se obnovovalo, ale nebylo to nijak ve velkém," řekl před časem ředitel KCP Michal Kárník. Hotel vznikl v rámci rekonstrukce KCP kvůli zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky před 14 lety, má 251 pokojů.

Majiteli KCP jsou stát prostřednictvím ministerstva financí a Praha. Původně patřilo KCP včetně hotelu a business centra pouze Praze, kvůli dluhu přes čtyři miliardy do majetkové struktury vstoupil stát a získal majoritu. Právě kvůli státu a požadavku na rekonstrukci před jednáním Mezinárodního měnového fondu a Světové banky se před zhruba 14 lety KCP zadlužilo. V příštích čtyřech letech Praha svůj podíl opět navýší tím, že bude investovat do modernizace budovy - v letech 2014 až 2017 to má být až 750 milionů korun.

Tagy: Kongresové centrum Praha Holiday Inn

Zdroje: ČTK