Končí generální ředitel Úřadu práce. Müllerová hledá náhradu

- Aktuality autor: Michal Polák

Generální ředitel Úřadu práce Jiří Kubeša ke konci dubna odejde z funkce. Domluvil se na tom s ministryní práce a sociálních věcí Ludmilou Müllerovou (TOP 09). V České televizi dnes oznámila, že o chystané změně ve vedení úřadu již mluvila s premiérem Petrem Nečasem (ODS). Důvody rezignace ministryně nezveřejnila. 

Problémy na úřadech práce v posledních měsících souvisely zejména se zpožďováním výplaty sociálních dávek. Nový systém na vyplácení dávek, který zahájil provoz v lednu 2012, provázely od začátku problémy, lidé nedostávali peníze včas, systém kolaboval. 

O Kubišově nástupci nechtěla ministryně mluvit, má ale prý některé osoby vytypované. "Nechci zatím hovořit o dalších jménech už jenom proto, že generální ředitel Úřadu práce byl v podstatě nominován politickou stranou ODS a já bych tyto věci s ODS nějakým způsobem ráda konzultovala," uvedla Müllerová

Vyloučila však, že by do úřadu počítala se svým náměstkem Martinem Žárským. "Nemyslím si, že pan náměstek Žárský má ambici stát se generálním ředitelem," dodala ministryně. 

Letos v únoru uvedla, že za zpožděním byly dílem technické problémy systému výplaty dávek, dílem změny v podporách pěstounů. Zdržely se dávky za zhruba 183 milionů korun.

Tagy: Ministerstvo práce a sociálních věcí Úřad práce

Zdroje: ČTK