Koncert legendárních Rolling Stones způsobuje v Římě dopravní chaos

- Magazín autor: Lucie Hyblerová

Dnes večer v Římě vystoupí mohykáni rockové scény kapela Rolling Stones. Přípravy na mega vystoupení však komplikují dopravu, zejména v centru města.

Mick Jagger v Římě

Mick Jagger v Římě,zdroj: Profimedia.cz

"Stouni" zahrají v antickém Velkém cirku pro 70 000 diváků. Kvůli obrovskému množství fanoušků radnice už před víkendem uzavřela důležitou dopravní tepnu Via dei Cerchi v centru města, což způsobilo dopravní chaos a několikakilometrové kolony aut. Někteří obyvatelé vystoupení rockové legendy kritizují i kvůli místu konání a mají obavy, aby davy nezničily vzácnou památku. 

Chystaný koncert ochromil provoz kolem římského Kolosea a situaci navíc zhoršila i stávka dopravních policistů. Do Velkého cirku ale už od rána přicházejí stovky fanoušků, kteří si chtějí zajistit co nejlepší místa před koncertním pódiem. Vzrušení panuje i před hotelem St. Regis, kde členové skupiny přenocovali a kde stovky lidí čekají na příležitost spatřit své idoly. 

Koncert Rolling Stones způsobil rozepři mezi komunálními politiky, když se ukázalo, že pořadatel za pronájem areálu o rozloze 60.000 čtverečních metrů v centru Říma zaplatil jen 8000 eur (asi 220.000 korun). Lístky na koncert přitom stojí 70 až 180 eur (asi 1900 až 5000 korun). 

Podle starosty Ignazia Marina je kritika neopodstatněná - návštěvníci koncertu prý ve městě utratí nejméně 25 milionů eur za ubytování, stravování a další služby, a tak se akce vyplatí. 

Někteří odborníci mají obavy, aby takové množství lidí neponičilo vzácné pozůstatky antické památky. Vedení města je ale uklidnilo s tím, že dotčená místa budou střežit hlídky. Aréna z dob starověkého Říma slouží jako místo pro pořádání nejrůznějších akcí velmi často - v roce 2006 tu například fotbaloví nadšenci vítali národní mužstvo po vítězství na mistrovství světa.

Tagy: koncert Řím rock Rolling Stones

Zdroje: ČTK