Koncem příštího týdne bude až 26 stupňů, do té doby ale déšť

- Zprávy autor: Sebastian Kantor

Koncem příštího týdne může rtuť vystoupat až na letních 26 stupňů Celsia. V nejbližších dnech ale meteorologové očekávají teploty od 13 do 20 stupňů, občasné přeháňky a bouřky. Po rekordně teplém čtvrtku, kdy se místy oteplilo až na 28 stupňů Celsia, dnes přišlo výrazné ochlazení. Podle Petra Dvořáka z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se totiž nad střední Evropou vlní studená fronta.

V sobotu nejvyšší denní teploty nepřekročí devět až 13 stupňů, obloha zůstane zatažená s občasným deštěm. V noci na sobotu dokonce může na horách sněžit. Mírně se začne oteplovat od neděle, rtuť může vystoupat na 17, na jihovýchodě území až 20 stupňů. I přeháňky už se budou vyskytovat jen zřídka. Teploty mezi 15 až 20 stupni se pak udrží až do středy spolu s polojasnou oblohou a občasnými přeháňkami. Noci ale budou chladné, mohou být jen tři stupně.

"Jasno až polojasno, ve středu ojediněle přeháňky. V druhé polovině období od západu přibývání oblačnosti se srážkami, ojediněle s bouřkami," hlásí meteorologové na středu až sobotu. Ve čtvrtek a pátek se přitom lidé mohou těšit na 21 až 26 stupňů, v noci pak pět až deset stupňů.

Zdroje: ČTK